dr n. med. I n. o zdr. Tomasz Tittinger


Mgr Fizjoterapii, Akredytowany instruktor Terapii manualnej, Terapii IASTM oraz Tapingu.

Jestem fizjoterapeutą zajmującym się fizjoterapeutycznym badaniem i leczeniem osób dorosłych. Moi pacjenci to osoby z problemami wynikającymi z urazów oraz schorzeń narządu ruchu. Diagnostyka oraz leczenie stawów to spora część mojej zawodowej praktyki. Specjalizuje się zwłaszcza w dużych stawach kończyn oraz tkanek mających wpływ na ich funkcje. Początkiem 2023 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim obroniłem swoją rozprawę doktorską poświęconą przeciążeniom stawu kolanowego, które występują w sportach siłowych.

Doświadczenie

Pierwsze 10 lat mojej fizjoterapeutycznej kariery pracowałem w szpitalnym oddziale neurologii, gdzie nabyłem doświadczenia, które pomaga mi na prawidłowe postępowanie w przypadku schorzeń kręgosłupa takich jak: dyskopatia, kręgozmyk, rwa kulszowa, rwa ramienna, lumbago itp.

Moją wielką pasją jest sport, a praca ze sportowcami sprawia mi szczególną satysfakcję. W czasie ostatnich kilku lat mojej pracy miałem okazję pracować z wieloma wspaniałymi sportowcami, wśród których byli również Mistrzowie Polski, Europy a nawet Świata. Niezależnie od poziomu zaawansowania sportowego mojego pacjenta, każdy z nich jest podejmowany indywidualnie, gdyż tylko takie postępowanie ma szansę na osiągnięcie wspólnego sukcesu, którym jest powrót do pełnej sprawności fizycznej.

  • Od 2007 roku prowadzimy szkolenia dla fizjoterapeutów, masażystów, trenerów sportowych oraz lekarzy z zakresu Tapingu Rehabilitacyjnego, Igłoterapii oraz Terapii Manualnej Kręgosłupa. Nasze szkolenia odbywają się na terenie całego kraju a od 2010 roku również za granicą.
  • Od 2008 roku wraz z kolegą Rafałem Słoniakiem prowadzę działalność naukowo-szkoleniową. Owocem tej współpracy było wydanie trzech książek/ podręczników naszego autorstwa których tematyką był Taping Rehabilitacyjny i Taping Sportowy.
  • W roku 2017 wspólnie z Rafałem Słoniakiem napisaliśmy i wydaliśmy pierwszy polski podręcznik dla terapeutów do igłoterapia (dry needlig) noszący tytuł „Igłoterapia w Rehabilitacji”.

Szkolenia

Jako doświadczony fizjoterapeuta jestem często zapraszany do współpracy jako wykładowca, instruktor czy prelegent w różnego rodzaju instytucjach oraz firmach, które chcą zadbać o zdrowie własnych pracowników. Prowadzę również wewnętrzne szkolenia dla związków sportowych, klubów czy szkół chcących dokształcić swoich pracowników/trenerów.