Na tej stronie znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Podzieliliśmy je na dwie kategorie: jedna dotyczy badań oraz przebiegu konsultacji, druga to sprawy organizacyjne.
Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy do zadania pytania przez formularz kontaktowy.
Pytania dotyczące badań
Badanie stawu kolanowego wymaga odsłonięcia całego stawu oraz części uda oraz łydki. Zaleca się ubranie do badania wygodnej odzieży, która umożliwi łatwe odsłonięcie tych obszarów. Można również zabrać ze sobą spodenki, w które pacjent przebierze się w gabinecie przed badaniem. Badanie stawu biodrowego wymaga jednak od pacjenta rozebrania się do bielizny lub luźnej łatwo przesuwalnej odzieży (luźne spodenki) gdyż w tym badaniu konieczne jest skanowanie całej okolicy pachwinowej.
Nie jest konieczne posiadanie zdjęcia RTG by odbyć pierwszą konsultacje czy pierwszy zabieg.
Może okazać się jednak w trakcie wizyty że takie zdjęcie będzie jednak wskazane a brak zdjęcia ograniczy zakres technik które zostaną wykonane. Nie zaleca się jednak wykonywania zdjęcia RTG specjalnie na potrzeby pierwszej konsultacji.
Tak, badanie MR jest badaniem, którego wynik może mieć kluczowy wpływ na zaplanowaną terapie. Najlepiej oprócz opisy zabrać ze sobą również płytę z badaniem.
Nie, nie ma takiej konieczności. Zaleca się wręcz zjedzenie solidnego posiłku i wypicie większej ilości wody niż zazwyczaj.
Nie, nie ma takiej konieczności. W gabinecie dysponujemy wszelkim wyposażeniem koniecznym do przeprowadzenia sesji terapeutycznej.
Badanie USG nie jest dobrym badaniem do oceny elementów kręgosłupa. Podstawowe badania diagnostyczne dla struktur kręgosłupa to RTG, Tomografia, Rezonans magnetyczny.
Tak, badanie USG w tym przypadku zobrazuje zaistniałe zmiany powstałe w wyniku urazu. Pozwoli na oszacowanie stopnia uszkodzenia oraz kontrolowanie procesu gojenia.
Więzadło krzyżowe przednie nie jest w pełni widoczne w badaniu USG. Jednak elementy badania USG stawu kolanowego wraz z dokładnym manualnym badaniem funkcjonalnym może z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, czy doszło do jego uszkodzenia. Takie badanie wykonywane jest w ramach konsultacji z USG.
Pytania organizacyjne
Tak, przyjmujemy płatności mobilne w formie przelewu na numer telefonu.
Tak, oczywiście otrzymają Państwo fakturę za wykonane usługi.
Nie, osoby niepełnoletnie powinny być w towarzystwie rodzica/opiekuna prawnego.
Nie, osobiście nie przyjmuje niemowląt oraz małych dzieci. Wyjątkiem są starsze dzieci uprawiające sport.
Jeśli brama jest zamknięta i nie mogą Państwo wjechać/wyjechać z terenu osiedla, proszę chwilę zaczekać, brama powinna otworzyć się automatycznie. Gdyby przez dłuższą chwilę brama się nie otworzyła prosimy o kontakt pod nr telefonu 600-577-124.